Kategorija rally igre vsebuje igre, ki vam omogočajo, da se udeležite rallyja. Rally ni navadna dirka, temveč poseben dogodek. Mnogi ljudje ne razumejo razlike, vendar bodo poznavalci takoj povedali, da je priložnost za udeležbo na rallyju neverjetna priložnost, ki se ponudi le enkrat v življenju.

Ko je rally?

Avtomobilske dirke, ki potekajo na posebnih progah, odprtih ali zaprtih, prilagojenih posebej za tak dogodek, se imenujejo rallyji.

Kako se rally razlikuje od običajne avtomobilske dirke? Glavna razlika je v tem, da rally poteka po cestah, ki jih lahko uporabljajo drugi avtomobili, vendar so v času rallyja te ceste zaprte. Značilnost rallyja je tudi ta, da morajo biti avtomobili pri vožnji skozi kontrolne točke označeni. Avtomobili lahko pridobijo največjo hitrost le na posebnih mestih na progi in ne ves čas dirke. Toda takoj ko avtomobili zapustijo takšna območja, morajo upoštevati vsa prometna pravila in se gibati v toku avtomobilov kot vsi avtomobili.

Zgodovina iger rally

Prvič je bil rally organiziran leta 1894, vendar je bilo to ime uporabljeno šele leta 1907 na rallyju v Monte Carlu. Postopoma je rally postal velik dogodek. Leta 1895 je potekal velikanski rally Pariz - Bordeaux - Pariz, dolžina trase tega rallyja je bila 1178 km.

Na začetku je med rallyjem prišlo do številnih nesreč, ki so se končale celo s smrtjo športnikov ali gledalcev. Za nekaj časa je bil rally zaradi tega celo prepovedan. Nato so organizatorji relija ugotovili, kako se temu izogniti. Za rally so začeli graditi posebne proge, dirkalne proge. Prvič so na progi, ki je bila zgrajena posebej za rally, tekmovali leta 1907.

Danes potekajo grandiozni reliji, kot je Pariz-Dakkar-Pariz, sam rally pa je postal mednarodni šport. Za vozila, ki se udeležijo relija, veljajo posebne zahteve. Avtomobilska podjetja za rally izdelujejo posebne modele avtomobilov.

Katere igre za rallye imamo na voljo?

Ker se sami rallyji razlikujejo po vrsti proge, na kateri potekajo, so v kategoriji iger za rallyje tudi igre različnih vrst. Ena vrsta rally iger vas vabi, da se podate na bojno progo, ki poteka po cestah skupnega uporabnika. Na takšnih progah se lahko soočite z vsemi presenečenji, lahko naletite na ovire v obliki prometnih zastojev, poškodovanih odsekov asfalta, počasnih pešcev. Lahko pa se udeležite tudi relija na progi, ki je bila ustvarjena posebej za takšna tekmovanja. Na takšnih progah vaše hitrosti ne more omejiti nič, rezultat tekmovanja pa bo odvisen le od vas.

V kategoriji iger rally so vse igre narejene zelo realistično. Tako kot na pravih relijih se tudi tukaj dirke snemajo, sovozniki pa dirke berejo za pilote rallyja. Zato se boste lahko na zavijanje pripravili že vnaprej.